תהליך העבודה

 עיצוב ותכנון דירה חדשה בבניה

דירות רבות שנקנות מקבלנים זוכות לעיצוב פנים חדש תוך כדי הבניה של כל הבניין.

התוצאה הסופית של תהליך כזה היא מרהיבה-דירה חדשה מעוצבת על פי בקשה והשקפת עולמו של הלקוח בבנין חדש מודרני ומעוצב .

ראשית תהליך העיצוב בהקשבה לצרכים,לרצונות ושאיפות הלקוחות .מכאן מתפתח דו שיח שמלווה בהכנת תכניות עיצוביות ראשוניות שמכילות את העמדת הקירות ,העמדת הרהיטים והכלים הסניטרים .

ממספר תכניות שונות לחלוקת החלל מתגבשת תכנית אחת, שעונה על כל הצרכים והבקשות של הלקוחות ועל פיה נבנה מודל ממוחשב בתלת מימד שבו ניתן לראות את התכנית בצורה מוחשית –מודל זה מהווה עוגן בכל שלבי התכנון הבאים.

על פי התכנית המגובשת יוכנו תכניות עבודה לבעלי המקצוע: לבנאי, לחשמלאי, לאינסטלטור ,לרצף , איש מיזוג אויר , איש הגבס ונגר .

התכניות מתואמות מול מנהלי העבודה באתר שכן תכנון דירה כזו חייב לעמוד בכל התקנים וההיתרים של כל הבנין ולא לסטות ממנו כדי שתוכל דירה זו לקבל היתר בגמר הבניה יחד עם כל הבנין

העבודה נמשכת בן שנה לשנתיים ודורשת תכנון קפדני, ניווט ותמרון בן רצונות הלקוח, עיצוב אדריכלי לבן מגבלות הבניה בשטח, וצפיית כל התהליכים מראש 

במקביל נערכות מס' פגישות עם ספקים לבחירה של המטבח, ריצוף וחיפוי חדרים רטובים,כלים סניטרים,  דלתות,  ארונות,יצרן הזכוכית , השיש וספק גופי התאורה.

מומלץ להתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם-מיד עם רכישת הדירה ולפני יציקת קירות ממד ותקרה של הדירה כדי שנקודות חשמל והתאורה יהיו בדיוק במקום המתוכנן ולא במקום אחר.
תחילת העבודה באתר עם סימון בלוק ראשון של הקירות, בנית הקירות ולאחריו סימון נקודות החשמל, האינסטלציה,מיזוג האויר  והתקנתם בקירות. 

בשלב זה כשהתשתיות כבר בנויות על פי רצוננו-מתחיל שלב הטיח על הקירות ואחריו הריצוף וחיפוי החדרים הרטובים

השלב הבא הוא התקנת תעלות מיזוג אויר ובנית הנמכות גבס ,תקרות גבס תותבות וקרניזים בשילוב עם תאורה שקועה-שכבר נלקחה בחשבון כבר בתכנון החשמל הראשוני.

כאשר כל התשתיות מוכנות והדירה מרוצפת וצבועה- ניתן לבצע התקנת ארונות מטבח וארונות אמבטיה-בדרך כלל אלו הארונות היחידים שיורשו להיות מותקנים קודם קבלת הדירה לדייר וזאת על מנת שהקבלן יוכל להתקין ברזים וכיורים ולחבר את הדירה לאינסטלציה של כל הבנין

התקנת שאר הרהוט ,צביעה דקורטיבית של חלק מהקירות,המנורות והאביזרים הנלווים יותקנו לאחר קבלת המפתח של הדירה ללקוח.


                                  נכתב על ידי ריקי קרקואר -פורסם באתר אגודת מעצבי הפנים בישראל